Almanya'da Türk avukat

Almanya’da daire kiralama fiyatları

Almanya’da göçmenler için dünyada en cazip ülkelerden biri olması ve bu nedenle konuta büyük bir ihtiyaç olması nedeniyle Almanya’da daire kiralama fiyatları 2023 veya Almanya’da daire fiyatları, konut kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Almanya’da fiyattır ve bu makale aracılığıyla 2023’te Almanya’daki daire fiyatlarına genel bir bakış sunacağız.

Almanya’da daire kiralama fiyatları

Siz değerli takipçilerimiz Almanya 2023 daire fiyatları hakkında net bir fikir sahibi olabilmeniz için öncelikle Almanya’da eşyalı ve eşyasız olmak üzere iki tip dairenin mevcut olduğunu bilmelisiniz. Eşyasız olanlarda ise fiyatlar şehirler arasında ve hatta aynı şehirdeki mahalleler arasında büyük farklılıklar gösterebiliyor, örneğin Münih, Frankfurt, Berlin ve Hamburg gibi şehirlerde kiralar küçük veya kırsal bölgelerdeki kiralardan çok daha yüksek. 2021 yılında “Statista” internet sitesinde yayınlanan verilere göre, Almanya’da bir dairenin ortalama kirası metrekare başına aylık 9 ila 12 avro arasında değişiyor ancak bu rakam şehirler arasında büyük farklılıklar gösteriyor. 2021’de bazı Alman şehirlerinde iki odalı daire:


Ayrıca okuyun:Berlin’de uygun fiyatlarla kiralık ucuz daireler

Almanya’da daire kiralama fiyatları 2023
  • Berlin: 1.200 – 1.500 Euro
  • Münih: 1.500 – 2.000 Euro
  • Hamburg: 1.200 – 1.500 euro
  • Frankfurt: 1.300 – 1.800 euro
  • Köln: 1.100 – 1.500 euro
  • Stuttgart: 1.200 – 1.600 Euro

Almanya’da daire fiyatları

Web sitemize tüm değerli takipçilerimizin dikkatini çekiyoruz hawaaworld.news Bu başlıkta belirttiğimiz tüm fiyatlar sadece tahmindir ve özel lokasyonlarda ya da merkezi bölgelerde daha yüksek fiyatlara daire bulabileceğiniz için bölgeden bölgeye ve bireysel koşullara göre önemli farklılıklar gösterebilir. genel faturalar, elektrik, su, gaz, bakım ücretleri ve kira sigortası gibi ek maliyetler.

Read:Riyad’daki en iyi diş kliniği

Berlin, Almanya’da kiralık dairelerin fiyatı

Berlin kiralık daire fiyatları lokasyona, dairenin büyüklüğüne, mobilyalarına ve diğer faktörlere göre değişmekle birlikte genel olarak Berlin’de ortalama kira fiyatlarının şu anda aylık 800 euro ila 2.000 euro arasında değiştiği söylenebilir. tek yatak odalı daire ve iki yatak odalı daire için 1.000 ila 2.500 euro arası.Berlin’in Mitte gibi daha lüks bazı bölgelerinde kira fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu ve daha az popüler olan bölgelerde ise kira fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Marzan gibi şehir merkezine daha uzak olan yerlerde fiyatlar daha düşük oluyor.Ayrıca otopark, bahçe veya teras gibi modern donanıma sahip modern binalarda ve lüks bölgelerdeki lüks apartmanlarda kiralar artabiliyor. farklı kiralama sitelerinden kontrol edilmeli, emlak acenteleriyle iletişime geçilmeli ve Almanya’daki komisyoncuların numaraları öğrenilmelidir.


Ayrıca okuyun:Almanya’da daire aramak için en iyi siteler ve uygulamalar

Münih’te kiralık ucuz daireler

Münih, Almanya’nın en pahalı şehirlerinden biri olarak kabul edildiğinden Münih’te kiralık daire fiyatları Berlin’den farklı. 2022 yılı “Statista” raporuna göre Münih’te tek odalı bir daire için ortalama kira fiyatı şu şekilde: Aylık ortalama 1.000 euro civarında iken ortalama kira… İki odalı bir dairenin aylık ücreti yaklaşık 1.500 euro. Ancak bu fiyatların ortalama olduğunu, fiyatların dairenin bulunduğu bölgeye göre değişebileceğini bilmelisiniz. şehir, mevcut tesisler, dairenin büyüklüğü ve inşaat tarihi.

Read:New York’ta göçmenlik avukatı

Mainz, Almanya kiralık daire fiyatları

Mainz daha küçük bir şehir olarak kabul edildiğinden ve Almanya’nın merkezinde yer aldığından Mainz’deki kira fiyatları Berlin ve Münih’teki fiyatlardan farklıdır. “Statista”nın 2022 yılı raporuna göre Mainz’de tek odalı bir dairenin ortalama kirası ayda 500 ile 700 euro arasında, iki odalı bir dairenin ortalama kirası ise ayda 800 – 1.200 euro civarında.

Frankfurt Almanya kiralık daire fiyatları

Frankfurt, Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir ve Avrupa’nın en önemli finans ve ticaret merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle buradaki kiralar ülkedeki en yüksek şehirlerden biridir ve “CBRE” emlak şirketinin raporuna göre 2022 yılında Frankfurt’ta tek odalı bir dairenin ortalama kira bedeli aylık 800 ile 1.100 Euro arasında değişirken, iki odalı bir dairenin aylık ortalama kirası ise 1.200 – 1.800 Euro civarında seyrediyor.

Read:Leipzig’deki en iyi Türkçe doktorlar


Ayrıca okuyun:Münih, Almanya’da kiralık ucuz daireler

Almanya 2023 daire kiralama fiyatları konusunu bitirdik ve sonuç olarak diyebiliriz ki Almanya’da kiralık daire arıyorsanız yüksek fiyatlar ödemeyi beklemelisiniz, iyi araştırıp pazarlık yapmayı unutmayın. Uygun bir fiyat almak için sahibiyle birlikte.

Previous post
Berlin’deki çocuklar için konuşma doktoru
Next post
Wuppertal’daki en iyi Türkçe nörolog