Almanya'da Türk avukat

Hamburg Sahaba Camii’nde namaz vakitleri

مواقيت الصلاة في هامبورغ مسجد الصحابة

Vurguladığımız Hamburg Sahaba Camii’nde namaz vakitleri Hamburg için namaz vakitleri Genel olarak daha önceki bir konumuz olan Hicri takvime ve mevsimsel değişimlere göre gün doğumu ve gün batımı saatlerine göre değişen güncel namaz vakitlerine bu konunun ilerleyen birkaç satırından ulaşabilirsiniz.

Hamburg Sahaba Camii’nde namaz vakitleri

O halde bugün sizlere Dortmund’daki Al-Sahabe Camii, Almanya’nın Dortmund şehrinin ana camilerinden biri olduğundan, Hamburg’daki, Dortmund’daki Al-Sahabe Camii’ndeki namaz vakitleri hakkında bilgi vereceğiz. Cami, bölgedeki Müslümanlar için sosyal ve kültürel bir merkez olarak değerlendiriliyor.

Hamburg Sahaba Camii'nde namaz vakitleri
Hamburg Sahaba Camii’nde namaz vakitleri
namaz Ezan vakti
Sabah namazı
gündoğumu 05:37:36
öğlen namazı 01:34:43
İkindi namazı 05:50:08 PM
Akşam namazı 09:31:51 PM
yatsı namazı 23:01:51

Sahabe Mescidi hakkında bazı genel bilgiler şöyledir:


Ayrıca okuyun:Dortmund’da namaz vakitleri + Dortmund’daki en yakın camiler ve İslami merkezler

Read:Al-Habib Hastanesi’nde bademcik ameliyatının fiyatı
  1. Yeri: Al-Sahabe Camii, Almanya’nın Dortmund bölgesindeki Roetsider Caddesi üzerinde yer almaktadır.
  2. Mimari yapı: Cami, geleneksel İslami tasarımıyla öne çıkıyor ve bir kubbe ve minare içeriyor. Caminin İslami kimliğini vurgulamak için geleneksel İslam mimarisi kullanılmıştır.
  3. Hizmetler: Sahabe Camisi bölgedeki Müslümanlara birçok hizmet sunmaktadır. Bu, beş vakit namazın kılınmasını, Cuma namazının kılınmasını, dini vaaz ve derslerin verilmesini, çocuklara Arapça dilinin ve Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesini ve Müslüman toplumu için sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenlenmesini içermektedir.
  4. Etkinlik ve Etkinlikler: Sahabe Camii’nde yıl boyunca çeşitli etkinlik ve programlar düzenlenmektedir. Buna İslami dersler, çalıştaylar, kültürel etkinlikler ve Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi önemli İslami günlerin kutlamalarının düzenlenmesi de dahildir.
  5. Eğitici Kurslar: Çocuk, genç ve yetişkinlerin İslam dinini ve kültürünü öğrenmelerine yönelik eğitici ders ve kurslar sunulmaktadır. Müslümanlar Kur’an derslerinden, Kur’an tefsirinden, hadis ilimlerinden ve içtihatlardan faydalanabilmektedir.


Ayrıca okuyun:Düsseldorf Omar Camii namaz vakitleri

Read:Al Habib’deki en iyi diyabet doktoru
Previous post
Essen’deki Türkçe nörolog
Next post
Dortmund’da Türkçe dişçi